Ziemia Jaworska | Imprezy lokalne

Alternative content

 Fraza:
 
http://www.jawor.pl

http://www.bolkow.pl

http://www.mecinka.pl

http://www.msciwojow.pl

http://www.paszowice.pl

http://www.wadrozewielkie.pl/

Sondy/Ankiety
Czy podoba Ci sie nasza strona ?


Alternative content

Fotogaleria

Prognoza pogody

http://www.koncertypokoju.pl/

http://www.mecinka.pl/gmina/images/stories/turystyka/kosa.pdf

http://ziemiajaworska.pl/pl/info/id,10

http://www.jawor.pl/pl/galeria_kategoria-87.html

http://www.jawor.pl/pl/tresci-7.htmlhttp://castleparty.com/

http://www.bolkow.pl/www/index.php?option=com_content&view=article&id=644:dni-kultury-rycerskiej-&catid=2:wydarzenia&Itemid=36

Imprezy lokalne

 

  XVI Jaworskie Koncerty Pokoju- zobacz więcej

Impreza cykliczna - międzynarodowy festiwal muzyki kameralnej organizowany od 1995 r. Organizatorem projektu jest Muzeum Regionalne w Jaworze. Koncerty odbywają się w unikatowym wnętrzu Kościoła Pokoju, obiekcie XVII-wiecznej architektury wpisanym w 2001 r. na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Organizowana na najwyższym poziomie impreza jest stałym elementem życia kulturalnego Ziemi Jaworskiej i Dolnego Śląska.

Miejsce: Jawor Kościół PokojuŚwięto Miodu i Produktu Lokalnego - zobacz więcej

Impreza o charakterze kulturalno- edukacyjnym skupiająca pszczelarzy z Dolnego Śląska. W ramach przedsięwzięcia organizowane są wykłady, odbywają się prezentacje sprzętu pszczelarskiego oraz ekspozycje wyrobów woskowych oraz produktów lokalnych.

Miejsce: Bolków - rynek

Termin: cyklicznie podczas Dni Bolkowa (czerwiec)


Dni Bolkowa - zobacz więcej 

 

Cykliczna impreza okolicznościowa, z wieloletnim stażem. Z szerokim wachlarzem corocznych atrakcji towarzyszących. Trwające trzy dni przedsięwzięcie zlokalizowane jest w kilku miejscach na terenie miasta.
Miejsce: Bolków

Termin: Cyklicznie (czerwiec)


Piknik Żeglarski na zbiorniku wodnym „Mściwojów” - zobacz więcej

 

Impreza ta jest wydarzeniem o charakterze rekreacyjno-sportowym, corocznie organizowanym na Zbiorniku Wodnym Mściwojów, w którym uczestniczą turyści, reprezentacje organizacji pozarządowych z różnych stron województwa, jak i spoza regionu. Jego bogaty program obejmuje m. in. pływanie pod żaglami, na nartach wodnych oraz na kajakach, pokazy windsurfingowe, pokazy udzielania pierwszej pomocy na wodzie, współzawodnictwo na ergonometrze, itd.

Więcej informacji: www.klubwidmo.pl

Miejsce: zbiornik wodny Mściwojów od strony Targoszyna

Termin: Cyklicznie (czerwiec)


Dni Kultury Rycerskiej - zobacz więcej

Impreza plenerowa odbywająca się na Zamku Bolków. Turniej, pokazy walk rycerskich, władania orężem średniowiecznym oraz towarzyszące temu występy tańców plebejskich a wszystko to w atmosferze średniowiecznego zamczyska

Miejsce: Bolków – Zamek Bolków

Termin: Cyklicznie (czerwiec)


 Dni Jawora - zobacz więcej

Organizowana co roku impreza plenerowa, z wieloletnim stażem, z szerokim wachlarzem atrakcji towarzyszących w postaci występów, pokazów, wystaw. Trwające trzy dni przedsięwzięcie zlokalizowane jest w kilku miejscach na terenie miasta.

Miejsce:  Jawor

Termin:  Cyklicznie (czerwiec)


„Muchowska Kosa” - zobacz więcej

„Muchowska Kosa” to dolnośląska impreza rekreacyjno-edukacyjna, organizowana od 2001 roku, z udziałem rolników polskich, czeskich i niemieckich. Ma ona na celu aktywizację i integrację społeczności lokalnej przy wykorzystaniu istniejących walorów przyrodniczych. W ramach niej odbywają się konkursy koszenia łąk, układania bukietów i kompozycji kwiatowych, parada strojów ludowych, występy zespołów folklorystycznych, a także konferencja środowiskowa.

Miejsce: Muchów, gmina Męcinka

Termin: Cyklicznie (czerwiec)


Targoszyński Scyzoryk – Dzień Szkółkarza i Sadownika

Jest wydarzeniem o charakterze plenerowym, nawiązującym tematycznie do Ekomuzeum Wsi Dolnośląskiej, Szkółkarstwa i Sadownictwa w gminie Mściwojów. Tematem przewodnim imprezy są wieloletnie tradycje szkółkarskie i sadownicze gminy i wsi. W jej ramach odbywają się konkursy: okulizacyjny, na najładniejszy bukiet róż, na pielęgnację drzewka bonsai i wiele innych.

Miejsce: Targoszyn, gmina Mściwojów

Termin: Cyklicznie (sierpień)


Święto Pierogów i Knedlików

 

Święta Pierogów w Paszowicach jest propozycja skierowana do grup turystów preferujących wydarzenia o charakterze kulinarnym, gdzie cały cykl przyrządzania pierogów – potrawy narodowej, odbywa się na żywo, na oczach widzów, często z ich bezpośrednim udziałem. Corocznie w ramach imprezy przeprowadzane są konkursy na najsmaczniejsze pierogi, Turniej Sołectw w Lepieniu Pierogów oraz inne kulinarne konkurencje. W tym roku planowane jest zaproszenie gości z Czech i włączenie czeskiej potrawy narodowej knedlików.

Miejsce: Paszowice, gmina Paszowice

Termin: Cyklicznie (sierpień)


Międzynarodowe Targi Chleba - zobacz więcej

Impreza ma na celu promocję miasta oraz jego silnych korzeni związanych z piekarnictwem. Od lat ważną rolę spełniają ekspozycje wytwórców pieczywa, producentów maszyn i urządzeń, sprzętu piekarniczego i innych gałęzi przedsiębiorczości współpracujących z branżą. Wymiana informacji i doświadczeń w środowisku wytwórców pieczywa z Polski, Wschodu i Zachodu Europy, zapoznanie się z nowymi technologiami i sprzętem piekarniczym oraz transakcje zawierane na Targach spełniają ich rolę handlową. Imprezę uświetniają liczne występy kulturalne, można też nabyć i posmakować chleba z różnych części kraju i Europy.

Miejsce: Jawor

Termin: Cyklicznie (sierpień)


 

Festiwal Rocka Gotyckiego Castle Party - zobacz więcej

Na zamku w Bolkowie odbywa się festiwal Castle Party, na który tłumnie zjeżają się miłośnicy rocka gotyckiego, dark wave i pokrewnych odmian muzyki. Na kilka dni gród pod murami średniowiecznego zamku przechodzi w ich władanie.

Miejsce: Bolków – Zamek Bolków

Termin: cyklicznie (lipiec/sierpień)


 XVII wieczny Piknik Rycerski

Ideą imprezy jest ukazanie obyczajowości, kultury i uzbrojenia rodem z XVII wieku. Na dziedzińcach zamkowych odbywają się musztry strzeleckie, turnieje łucznicze, szermiercze we władaniu zarówno rapierem, szpadą jak i szablą historyczną.

 

Miejsce: Bolków – Zamek Bolków

Termin: Cyklicznie (wrzesień)


 
Formularz kontaktowy

Wybierz dział (adresat)

Imię i Nazwisko:

E-mail:

Wiadomość:

Podaj wynik:

23 + 5 =

Załącz plik: