Ziemia Jaworska | Ścieżka Edukacyjna w Muchowie

Alternative content

 Fraza:
 
http://www.jawor.pl

http://www.bolkow.pl

http://www.mecinka.pl

http://www.msciwojow.pl

http://www.paszowice.pl

http://www.wadrozewielkie.pl/

Sondy/Ankiety
Czy podoba Ci sie nasza strona ?


Alternative content

Fotogaleria

Prognoza pogody

http://www.koncertypokoju.pl/

http://www.mecinka.pl/gmina/images/stories/turystyka/kosa.pdf

http://ziemiajaworska.pl/pl/info/id,10

http://www.jawor.pl/pl/galeria_kategoria-87.html

http://www.jawor.pl/pl/tresci-7.htmlhttp://castleparty.com/

http://www.bolkow.pl/www/index.php?option=com_content&view=article&id=644:dni-kultury-rycerskiej-&catid=2:wydarzenia&Itemid=36

Ścieżka Edukacyjna w Muchowie

ŚCIEŻKA   PAŁACOWA

Zapraszamy do odkrywania bogactwa przyrodniczo-kulturowego Muchowa i okolic. Dzięki ścieżce dydaktycznej, możesz w łatwy i przyjemny sposób poznasz histori, kulturę i osobliwości przyrody Ziemi Jaworskiej.


W sercu Krainy Wygasłych Wulkanów, gdzie kilkanaście milionów lat temu wylewała się z wnętrza ziemi lawa, a z kominów wulkanicznych buchał ogień i wyrzucane były chmury popiołu wulkanicznego, dziś znajduje się bardzo wiele ciekawych miejsc i osobliwości godnych polecenia i zobaczenia. Pozostałościami tych czasów są Czartowska Skała, Mszana i Obłoga oraz żyzne muchowskie łąki, czy tez Mniszy Las.

Podczas spaceru ścieżką odwiedzimy miejsca, które były świadkami ważnych wydarzeń historycznych i popatrzymy na ginące obiekty dawnej kultury materialnej, będzie też można zobaczyć je na żywo zapuszczając się w Krainę Wygasłych Wulkanów. Zobaczysz tutaj co przez miliony lat stworzyła natura, a przez wieki człowiek. Wulkaniczne skały, przepiękne storczyki i mieczyki, muflony i jelenie, sudecka architektura, bazaltowe budowle to wszystko można spotkać  w Muchowie – pocysterskiej osadzie zbudowanej na powulkanicznych wzgórzach oraz na Ziemi Jaworskiej.

Poznaj gościu miły uroki tej ziemi.


Formularz kontaktowy

Wybierz dział (adresat)

Imię i Nazwisko:

E-mail:

Wiadomość:

Podaj wynik:

3 + 8 =

Załącz plik: