Ziemia Jaworska | Podsumowanie projektu

Alternative content

 Fraza:
 
http://www.jawor.pl

http://www.bolkow.pl

http://www.mecinka.pl

http://www.msciwojow.pl

http://www.paszowice.pl

http://www.wadrozewielkie.pl/

Sondy/Ankiety
Czy podoba Ci sie nasza strona ?


Alternative content

Fotogaleria

Prognoza pogody

http://www.koncertypokoju.pl/

http://www.mecinka.pl/gmina/images/stories/turystyka/kosa.pdf

http://ziemiajaworska.pl/pl/info/id,10

http://www.jawor.pl/pl/galeria_kategoria-87.html

http://www.jawor.pl/pl/tresci-7.htmlhttp://castleparty.com/

http://www.bolkow.pl/www/index.php?option=com_content&view=article&id=644:dni-kultury-rycerskiej-&catid=2:wydarzenia&Itemid=36

Podsumowanie projektu

 Podsumowanie projektu „Ścieżki Edukacyjne na czeskim - polsko pograniczu”

I transgraniczna konferencja turystyczna

Jawor, 24 listopad 2010 r.

 

24 listopada 2010 r. w Europejskim Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa odbyła się I transgraniczna konferencja podsumowująca projekt, pn. „Ścieżki edukacyjne na czesko-polskim pograniczu”, zorganizowana przez Wydział Rozwoju, Promocji i Funduszy Europejskich w Starostwie Powiatowym w Jaworze.  Wzięło w niej udział ok. 100 osób, w tym m.in. władze samorządowe powiatu jaworskiego, tj. Starosta Jaworski Stanisław Laskowski, Wicestarosta Michał Lenkiewicz, Burmistrz Miasta Jawora Artur Urbański, zastępca Burmistrza Maria Piwko, Wójt Gminy Męcinka Zbigniew Przychodzeń, Wójt Gminy Wądroże Wielkie Seweryn Sterc, Burmistrz Bolkowa Jarosław Wroński oraz Jacek Grabowski Doradca Starosty Złotoryjskiego i Maria Sierpowska-Kaczmarek Zastępca Dyrektora Wydziału Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Obecni byli również przedstawiciele czeskiego partnera projektu z miasta Turnov - Eliszka Gruberova i Eva Kraskova. W konferencji uczestniczyli ponadto dyrektorzy i przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów, szkół podstawowych i przedszkoli. Na zaproszenie odpowiedzieli także przedstawiciele aktywu turystycznego ziemi jaworskiej, czyli organizacje pozarządowe, centra informacji turystycznej, gestorzy turystyki, hotelarstwa, gastronomi i agroturystyki.

Pierwszym punktem konferencji była prezentacja przygotowana przez pracowników Starostwa Powiatowego, przedstawiająca walory nowopowstałej infrastruktury wokół pałacu w Muchowie. Krzysztof Kowalczyk zaprezentował produkty, które zyskał powiat w wyniku realizacji projektu, czyli m.in.: wiatę turystyczną, energooszczędne lampy oświetleniowe, plac zabaw dla dzieci, infokiosk z dostępem do Internetu, turystyczną stronę internetową oraz materiały promocyjne (broszury, ulotki, mapy, roll-upy, gazeta turystyczna). Wskazane zostały również pomysły na wykorzystanie kompleksu pałacowego do organizacji imprez plenerowych oraz zajęć dydaktycznych. W tym przypadku można liczyć na pomoc administratora obiektu - Szkolnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaworze, który ma gotowe propozycje zajęć dla grup szkolnych w różnym wieku.

Sporą atrakcją dla przybyłych gości było wystąpienie profesora dr hab. Piotra Migonia z Instytutu Geografii i Rozwoju Regionalnego Uniwersytetu Wrocławskiego.  Jego prezentacja pt. „Jak udostępniać dziedzictwo Ziemi - szanse dla regionu kaczawskiego” pokazała, w jaki sposób można czerpać korzyści z geoturystyki oraz udowodniła, że region kaczawski jest niezwykle wartościowym miejscem, dającym szanse rozwoju poprzez turystykę.

 

Kolejnym punktem konferencji były wystąpienia młodzieży szkolnej z Polski i Czech. Dla przypomnienia, w ramach realizowanego projektu, polska młodzież z Zespołu Szkół Agrobiznesu w Bolkowie poznawała atrakcje Czeskiego Raju, zaś uczniowie szkoły hotelarskiej w Turnovie poznawali atrakcje Gór i Pogórza Kaczawskiego. Właśnie na tej konferencji młodzież spotkała się raz jeszcze i opowiedziała uczestnikom spotkania o swoich wrażeniach z odbytych spotkań Każda ze stron nie kryła uznania dla atrakcji, które można zobaczyć po obu stronach granicy.

 

Pod koniec konferencji przeprowadzono losowanie nagród dla osób, które nadesłały poprawne rozwiązania hasła, występującego w krzyżówce opublikowanej w gazecie „Turystyczne Nowiny”
Formularz kontaktowy

Wybierz dział (adresat)

Imię i Nazwisko:

E-mail:

Wiadomość:

Podaj wynik:

1 + 6 =

Załącz plik: