UWAGA! Dołącz do nowej grupy Jawor - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Kradzież metalowych elementów stacji uzdatniania wody w Paszowicach


W Jaworze doszło do zatrzymania 45-letniego mężczyzny podejrzanego o kradzież metalowych komponentów związanych z infrastrukturą stacji uzdatniania wody. Zatrzymanie miało miejsce w wyniku działań kryminalnych lokalnej policji, które szybko doprowadziły do ustalenia sprawcy. Mężczyzna przyznał się do winy, a za swoje czyny może zostać ukarany nawet 5 letnim pozbawieniem wolności.

Do incydentu doszło w okresie od 1 do 8 czerwca, kiedy to podejrzany, jako pracownik wspomnianej stacji, dokonał kradzieży przewodów do pomp oraz elementów instalacji sterującej. Łączne straty dla Zakładu Wodociągów i Kanalizacji szacowane są na 3000 złotych. Mężczyzna zamiast zysku finansowego liczył na szybkie zrealizowanie transakcji na skupie złomu, co przyciągnęło uwagę policji.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, działając na podstawie bieżących ustaleń, zidentyfikowali mężczyznę i przeprowadzili akcję zatrzymania. Po potwierdzeniu sprzedaży skradzionych elementów w jednym ze skupów złomu, policjanci udali się do miejsca zamieszkania sprawcy, gdzie go zatrzymano. Ostatecznie, sąd zdecyduje o dalszych losach 45-latka, który mógłby stanąć przed obliczem wymiaru sprawiedliwości w związku z popełnionym przestępstwem.

Źródło: Policja Jawor


Oceń: Kradzież metalowych elementów stacji uzdatniania wody w Paszowicach

Średnia ocena:4.49 Liczba ocen:25


Zobacz Także